Malta Gaming Authority

5,0 rating
Do 500 PLN na start
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

3,5 rating
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

5,0 rating
zakład bez ryzyka 100%
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

5,0 rating
+50%
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

5,0 rating
zakład bez ryzyka do 200 PLN
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

Jednymi z najbardziej wiarygodnych i renomowanych stron hazardowych są bukmacherzy MGA. Są to strony hazardowe, które przeszły rygorystyczną kontrolę Malta Gaming Authority i otrzymały licencję na grę. Malta Gambling Authority (MGA) jest uznanym liderem wśród komisji hazardowych bukmacherów online.

Organizacja Malta Gaming Authority przyznała już licencje 151 bukmacherom online, którzy przeszli rygorystyczny proces testowania i spełniają surowe wymagania dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa. Oznacza to, że każdemu z licencjonowanych bukmacherów MGA można zaufać i jest on bezpiecznym miejscem do gry na prawdziwe pieniądze.

Wygrane otrzymane u bukmacherów MGA są wolne od podatku i zapewniają szybką wypłatę. Każda strona bukmachera online MGA wskazuje na istnienie wydanej licencji maltańskiej. Gracze mogą znaleźć tę informację na dole strony. Numer licencji można sprawdzić na stronie Malta Gaming Authority.

W artykule dowiesz się o tym organie regulacyjnym oraz o prawach i przepisach dotyczących licencjonowania bukmacherów online. Znajdziesz też najlepszych bukmacherów MGA i jakie bonusy zapewniają swoim graczom.

Czy hazard jest legalny na Malcie?

Na Malcie uprawianie hazardu w kasynach jest całkowicie legalne. Malta była jednym z pierwszych krajów, które przyjęły przepisy dotyczące hazardu i stworzyły organy regulacyjne do kontroli branży kasyn online.

Obecnie głównym organem regulacyjnym jest Malta Gaming Authority. Organizacja ta nie tylko chroni graczy i nadzoruje fundusz odpowiedzialnej gry, ale także wydaje licencje na gry operatorom kasyn i bukmacherom, którzy spełniają surowe wymagania tej komisji.

Maltańskie prawa i regulacje dla bukmacherów online

Pierwotnie podstawowym prawem używanym do licencjonowania platform hazardowych online było Public Lottery Ordinance. W 2001 roku został on zastąpiony przez Lotteries and Other Gaming Act, który stał się podstawowym dokumentem regulującym licencjonowanych bukmacherów MGA i został zmieniony w 2018 roku.

W 2004 roku dodano Remote Gaming Regulations, wyjaśniając 4 rodzaje licencji, do których mógł zakwalifikować się bukmacher MGA. Liczba ta została później zmniejszona, a obecnie oferowane są dwie licencje.

Obecnie kasyna MGA są regulowane przez prawo hazardowe w oparciu o strukturę trójstopniową:

 • Ustawa: ustawa o grach hazardowych z 2018 r. oraz klasa maltańska (rozdział 583)
 • Regulacje (np. Gaming License Fees Regulations 2018, Player Protection Regulations 2018, Data Retention Regulations (MGA) 2019, itp.)
 • Dyrektywy i inne instrumenty obowiązkowe i nieobowiązkowe (np. Game Authorization and Compliance Directive 2018, Gaming Devices Directive 2019, Low Risk Gaming in Care Facilities and Nursing Homes Regulations 2020, Technical Infrastructure for Game and Control System Hosting, Remote Gaming, i wiele innych).

Wszystkie te zasady zostały wprowadzone w celu stworzenia ram regulacyjnych dla kasyn MGA. Są one stale aktualizowane, aby zapewnić graczom najlepsze doświadczenia i bezpieczeństwo.

Wszystko o Maltańskim Urzędzie ds. Gier Hazardowych

Malta Gaming Authority została założona w 2001 roku i od tego czasu działa z powodzeniem. MGA był jednym z pierwszych organów regulujących firmy hazardowe i tworzących bezpieczne środowisko dla graczy. W 2004 roku rząd maltański wprowadził pierwsze w UE prawo dotyczące hazardu online.

Przemysł hazardowy odgrywa znaczącą rolę w gospodarce maltańskiej. iGaming stanowił 1,5 miliarda euro w 2019 roku, co stanowi 13% PKB kraju. Rząd kraju jest uważany za jeden z najbardziej przychylnych dla branży hazardowej. Restrukturyzacja przeprowadzona w 2018 roku znacznie poprawiła system podatkowy, na przykład, aby uniknąć podwójnych taryf, zniesiono podatek od gier hazardowych.

Ponadto międzynarodowa reputacja MGA wykracza poza legalność w oczach graczy, na przykład MGA znajduje się na białej liście UK Gambling Commission (UKGC), co pozwala właścicielom maltańskich licencji reklamować swoją działalność na rynku brytyjskim. Maltańska komisja regulacyjna ds. gier hazardowych ma również umowy dwustronne z szeregiem innych organów regulacyjnych, które różnią się w zależności od przypadku, często dotyczą obszaru rozpowszechniania informacji.

Przepisy dotyczące hazardu zapewniły firmom jasne ramy prawne do prowadzenia działalności. Podczas gdy w innych krajach przepisy dotyczące gier hazardowych online były niejasne i zagmatwane, przepisy Malty były proste. Dla firm stały się one podstawą do długoterminowego planowania biznesowego. Kasyna online z maltańską licencją mogą legalnie działać w Austrii, Kanadzie, Finlandii, Szwecji i Japonii.

Połączenie tych wszystkich czynników sprawia, że Malta jest atrakcyjnym krajem dla rozwoju hazardu online. Z kolei praca Gambling Regulatory Commission sprawia, że bukmacherzy MGA są jednymi z najbardziej godnych zaufania i bezpiecznych w Internecie.

Rodzaje licencji MGA

Istnieją cztery typy licencji MGA:

Typ 1. Licencja na gry, w których klienci grali przeciwko kasynu. Obejmuje ona gry kasynowe: ruletkę, blackjacka, baccarat, loterię i inne podobne gry.

Typ 2. Licencja na gry, w których wynik jest uzależniony od wyników jakiegoś wydarzenia lub zawodów. Operator reguluje swoje ryzyko poprzez zarządzanie warunkami oferowanymi klientom.

Typ 3. Koncesja na gry niebędące w stosunku do kasyna. Operator osiąga zysk poprzez pobieranie prowizji. Dotyczy to takich gier jak poker, bingo, zakłady bukmacherskie itp.

Typ 4. Licencja wydawana jest twórcom, którzy tworzą gry losowe i gry o przewidywalnym wyniku, a także zajmującym się hostingiem.

Dlaczego warto grać u MGA bukmachera?

To bardzo ważne i ciekawe pytanie, dlaczego warto grać u bukmachera z maltańską licencją. Dobra wola rządu maltańskiego wobec branży hazardowej stworzyła korzystne warunki dla rozwoju bukmacherów online. Licencja Malta Gaming Authority jest jedną z najbardziej renomowanych i znanych licencji w świecie gier. Licencja MGA daje graczom wiele możliwości, korzyści i bonusów.

 

 • Dostępność bukmacherów MGA – Place zabaw, które są dostępne na terytorium Malty, podlegają obowiązkowej kontroli przez odpowiednie instytucje. Gwarantuje to bezpieczne środowisko dla wszystkich graczy. Prawa i interesy graczy są chronione na poziomie przepisów prawnych. Zaletą licencji maltańskiej jest możliwość gry w różnych jurysdykcjach UE.
 • Bezpieczeństwo – Malta Gaming Authority egzekwuje rygorystyczne wymagania dla wszystkich stron hazardowych, które otrzymały licencję. Ponadto tacy bukmacherzy online stale przechodzą niezależne kontrole, co gwarantuje bezpieczeństwo graczy. W przypadku, gdy strona hazardowa nie spełnia wymagań, dana licencja jest zawieszana lub anulowana.
 • Gry – licencjonowani bukmacherzy MGA współpracują tylko z zaufanymi i znanymi deweloperami. Gracze mogą liczyć na tysiące automatów do gry, setki gier stołowych, w tym te z krupierami na żywo.
 • Bonusy – Niezawodni bukmacherzy online MGA starają się zapewnić najlepsze wrażenia z gry, dlatego oferują szeroki wybór hojnych bonusów dla nowych i obecnych graczy. Wśród bonusów znajdziesz pakiet powitalny, bonus od pierwszego depozytu, darmowe spiny, cashback, program VIP i lojalnościowy.

Bonusy dostępne u licencjonowanych bukmacherów

Licencjonowani bukmacherzy MGA oferują swoim graczom różne bonusy. Do najpopularniejszych należą następujące bonusy:

 • No Deposit Bonus
 • Bonus powitalny
 • Darmowe zakłady
 • Cashback od kwoty wydanej w kasynach internetowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat bonusów, przeczytaj regulamin konkretnego bukmachera online.

Bonus bez depozytu

Według statystyk Google, bukmacher MGA no deposit bonus jest jednym z najpopularniejszych zapytań w wyszukiwarce. Wielu bukmacherów MGA zapewnia taki bonus. Serwisy hazardowe oferują darmowe zakłady lub kwotę na koncie gry, dzięki czemu można spróbować zakładów bez depozytu. Ten rodzaj bonusu jest bardzo interesujący dla graczy, którzy chcą zapoznać się ze stroną przed dokonaniem depozytu u bukmachera.

Bonus powitalny

Jedną z opcji bonusu powitalnego, którą oferują bukmacherzy maltańscy jest procent od dokonanego depozytu. Taki bonus jest zazwyczaj oferowany jako pakiet powitalny dla pierwszych 3 lub 5 depozytów dokonanych przez graczy. Często jest to 100%, 200%, a także 300% zdeponowanej kwoty. Można również znaleźć kasyna MGA, które oferują 500% i więcej, ale trzeba pamiętać, że zakład na taki bonus jest również duży.

Darmowe zakłady i darmowe spiny

Darmowe zakłady mogą być oferowane jako samodzielny bonus lub jako część bonusu powitalnego. Darmowe spiny są również oferowane jako nagrody za turnieje, które mogą odbywać się u bukmacherów online.

Gracz otrzymuje określoną liczbę darmowych spinów na automaty do gry od konkretnych producentów lub z listy automatów, które biorą udział w promocji. Zawsze istnieje lista automatów, na których nie można grać z darmowymi spinami i należy ją sprawdzić przed rozpoczęciem gry.

Cashback

Wielu bukmacherów online z maltańską licencją oferuje swoim klientom cashback. Możesz odzyskać pewien procent swoich strat. Zazwyczaj istnieją specjalne warunki, które muszą być spełnione przez graczy, aby otrzymać cashback.

Procent cashbacku może wynosić 5%-30%, w zależności od bukmachera oferującego tego typu bonus.

Metody płatności dla bukmacherów mga

Aby płatności i przelewy były wygodne, bukmacher licencjonowany przez Malta Gaming Authority oferuje swoim graczom niezawodne metody wpłat i wypłat. W tej sekcji opowiemy Ci o najbardziej bezpiecznych metodach płatności dostępnych u bukmacherów internetowych MGA.

e-Wallets

Portfele elektroniczne to wygodna metoda płatności dla coraz większej liczby graczy bukmacherów MGA.

 

Elektroniczne portfele mają szereg zalet, takich jak szybkie wpłaty i wypłaty. Saldo uzupełniane jest natychmiast po dokonaniu depozytu, a wypłaty realizowane są w ciągu 24 godzin. Nie ma potrzeby łączenia konta bankowego z kontem bukmacherskim. Pomaga to chronić dane osobowe w przypadku naruszenia danych, ponieważ osobiste konto bankowe pozostaje nietknięte.

Najpopularniejsze e-portfele do wykorzystania u bukmacherów online to PayPal, Skrill i Neteller.

Niektórzy bukmacherzy MGA mają specjalne oferty lub bonusy bukmacherskie dla graczy, którzy dokonują transakcji za pomocą e-portfeli.

Karty kredytowe

Karty płatnicze i karty kredytowe są używane zarówno do dokonywania pierwszego depozytu, jak i do odbierania wygranych pieniężnych. Wpłaty kartą kredytową są jedną z najbardziej popularnych metod u bukmachera MGA. Większość płatności dokonywana jest bezpośrednio przez Visa, MasterCard, Maestro lub American Express.

Głównymi zaletami kart jest ich dostępność z każdego miejsca na świecie, gdzie hazard jest dozwolony. Jest to jedna z prostych metod płatności, ponieważ poziom bezpieczeństwa w bankach utrzymywany jest na najwyższym poziomie. Wszyscy licencjonowani przez MGA bukmacherzy online akceptują płatności kartą.

Kryptowaluta

Kryptowaluta jako metoda płatności u bukmachera MGA zyskała popularność w ciągu zaledwie kilku lat. Kryptowaluty pozwalają graczom zachować anonimowość, zapewniają szybkie przetwarzanie płatności i w większości przypadków nie pobierają dodatkowych opłat. 

Decydując się na płacenie u bukmacherów online za pomocą kryptowalut, gracze mają gwarancję pełnej transparentności przelewu. Jako waluty można użyć na przykład Bitcoin, Litecoin, Ethereum. Bezpieczeństwo i anonimowość to zasady, na których działają kryptowaluty, co wielu graczom u bukmacherów online z licencją maltańską przypadnie do gustu.

Zalety i wady posiadania licencji Malta Gaming Authority

Licencja Malta Gaming Authority uważana jest za dobry standard w branży hazardowej, jednak nie wszystkim operatorom udaje się spełnić stawiane im wymagania. Jednak kasyna MGA, które mogą się nią pochwalić, uzyskują niezaprzeczalne korzyści.

Zalety licencji MGA

 • Regulator wydaje obecnie dwa rodzaje licencji dla bukmachera MGA: B2B i B2C, i są one ważne przez długi okres czasu (od 5 do 10 lat). Obie gwarantują ochronę graczy i operatorów, bezpieczne metody wpłat i wypłat oraz jasne zasady przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy
 • Możliwość reklamowania produktów kasynowych na terenie UE
 •  Niskie opłaty za licencje hazardowe i podatki, które są płacone tylko od przychodów od graczy maltańskich
 • Doskonałe usługi wsparcia klienta dla wszystkich licencjobiorców.
 • MGA może się również pochwalić doświadczonymi pracownikami, którzy pracują w branży hazardowej od prawie 20 lat.

Wady

 • Licencja MGA dla bukmacherów jest uznawana głównie w krajach europejskich, a mimo to istnieją wyjątki, takie jak Hiszpania. Operatorzy bukmacherscy, którzy chcą działać w innych krajach muszą uzyskać licencje od innych organów regulacyjnych.
 • Innymi wadami licencji MGA są podatki i opłaty licencyjne. Chociaż istnieją organizacje z wyższymi prowizjami niż na Malcie. To samo dotyczy czasu aplikacji i złożoności procesu licencjonowania: są organy, w których licencje są wydawane szybciej i łatwiej.
 • Również uzyskanie licencji MGA na kasyno online przez operatorów jest utrudnione przez fakt, że znaczna część operacji bukmacherskich musi być prowadzona na Malcie, co może być niewygodne.

Alternatywne licencje dla bukmacherów online

Wielu graczy czuje się bezpieczniej grając u bukmacherów MGA i to jest główny powód, dla którego bukmacherzy z licencją maltańską cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Inną bardzo popularną licencją jest UK Gambling Commission, czyli brytyjska licencja hazardowa. Ta licencja jest nieco bardziej rygorystyczna niż MGA i z tego powodu może być postrzegana jako nieco bardziej bezpieczna.

Niektóre inne licencje, które są również popularne to licencje Curaçao i Gibraltaru. Te licencje nie mają żadnych ścisłych wymagań od posiadacza licencji. Ale to nie znaczy, że wszyscy bukmacherzy z Curaçao i Gibraltaru są źli. Po prostu trzeba być bardziej ostrożnym, gdyż sama licencja niewiele mówi o ogólnym bezpieczeństwie bukmacherów online.

Podsumowanie

Malta Gambling Authority (MGA) to renomowany organ regulacyjny odpowiedzialny za nadzór i licencjonowanych bukmacherów online. Organizacja zapewnia uczciwe i bezpieczne ramy dla graczy i bukmacherów online. MGA odniosło sukces w zapobieganiu przestępczości, praniu pieniędzy i korupcji w branży hazardowej. 

Dzięki pracy MGA, gracze mogą być pewni prywatności i bezpieczeństwa bukmachera. Użytkownicy mogą być również pewni, że MGA poważnie traktuje skargi. Zapewnienie uczciwości i rzetelności w hazardzie jest ważną częścią pracy regulatora. Organizacja wspiera odpowiedzialny hazard, a gracze otrzymują wysokiej jakości usługi dzięki MGA. 

Każdy bukmacher licencjonowany przez MGA jest bukmacherem, któremu można zaufać, ponieważ utrzymuje długą listę wymagań określonych przez właściciela licencji. Jeśli strona hazardowa naruszyłaby któryś z tych surowych warunków, otrzymałaby ostrzeżenie, a następnie zawieszenie licencji.

Wszystkie te czynniki zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas gry online, a użytkownicy bukmachera MGA mają dostęp do niezawodnych gier.

Copyright © 2021-2022, top-buk.com Wszystkie prawa zastrzeżone