GiroPay

4,5 rating
Do 600 PLN na start
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

3,5 rating
T&Cs Apply
Tylko nowi klienci
18+
Graj odpowiedzialnie
Pamiętaj, że hazard to tylko rozrywka.

Wierzcie lub nie, ale największe przełomy w bankowości internetowej nie pochodzą z jednorazowych wynalazków, ani nie są produktem jednego błysku inspiracji. W rzeczywistości bankowość elektroniczna doszła do punktu, w którym się znajduje, głównie dzięki współpracy. Kiedy wiele instytucji łączy siły, nie ma bariery, której nie dałoby się złamać. Dobrym przykładem jest niemiecki potentat Giropay. 

Pierwsza dekada tego wieku była w zasadzie Dzikim Zachodem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sieci. Niemieckie banki postrzegały ten problem jako główną przeszkodę stojącą pomiędzy nimi a ekspansją całej branży. Połączyły więc siły, aby stworzyć metodę płatności, która chroni informacje użytkowników, a jednocześnie zapewnia pożądany poziom wydajności.

Giropay okazał się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza wśród miłośników zakładów sportowych. Naszym zadaniem jest sprawdzenie, gdzie ta platforma znajduje się w 2022 roku, czy jest to opłacalny sposób dokonywania depozytów i czy powinieneś z niego korzystać. Nasza dogłębna recenzja powinna obejmować to wszystko, w tym najlepszych bukmacherów online, którzy akceptują Giropay. Kiedy skończysz czytać, będziesz wiedział, czy jest to platforma dla Ciebie. Powodzenia!

Najlepsi bukmacherzy, którzy akceptują płatności Giropay

Giropay z pewnością zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, co nie dało nam innej możliwości, jak tylko dokładne przetestowanie stron bukmacherskich akceptujących tę metodę płatności. Zebraliśmy 10+ Giropay bukmacherów online i przetestowaliśmy ich pod kątem wszystkich kluczowych aspektów, takich jak legalność, licencja, jakość zakładów i wiele innych. Lista bukmacherów Giropay zawiera tylko legalne strony, które spełniły nasze kryteria. Nie możesz się pomylić w żadnym z nich, więc wybierz swoją truciznę i przygotuj się na dobrą zabawę!

Historia firmy

Założony w 2005 roku Giropay stał się prawdziwą niemiecką historią sukcesu. Początkowo marka była wynikiem wspólnego wysiłku Postbanku (detaliczny oddział Deutsche Banku), Grupy Niemieckich Kas Oszczędnościowych oraz Niemieckiej Spółdzielczej Sieci Usług Finansowych. Już na samym początku ta współpraca postawiła Giropay ponad większością innych marek fintech. Konsorcjum banków nie jest dziś rzadkością, ale na początku lat 2000 sytuacja była zupełnie inna. Niewiele tradycyjnych banków było skłonnych do wejścia na rynek online, ponieważ wielu ludzi wciąż było sceptycznie nastawionych do korzystania z internetu w celach bankowych.

Jednak istnienie różnych kasyn online i wczesnych sklepów e-commerce sprawiło, że przelewy online stały się dla niektórych koniecznością. Problemem było głównie ujawnienie danych, ponieważ istniejące rozwiązania bezpieczeństwa nie były w stanie zapobiec oszustwom związanym z kartami kredytowymi, włamaniom i innym rodzajom cyberprzestępczości. Giropay szybko wkroczył, aby rozwiązać te problemy, a ich podejście stało się natychmiastowym hitem wśród niemieckiej populacji mieszkającej online. W 2014 roku firma połączyła się z wiodącym austriackim systemem płatności online eps-Überweisung. Dzięki temu usługa Giropay stała się dostępna w obu krajach, otwierając potencjalny rynek 45 milionów użytkowników.

W 2019 roku nastąpił kolejny duży przełom dla firmy, głównie za sprawą nowego interfejsu PSD2 (X2A). Ta technologiczna nowinka pozwoliła na korzystanie z Giropay przez klientów banków niezrzeszonych. Rezultatem było niemal całkowite pokrycie banków w Niemczech, a kolejne banki dołączyły do tego grona w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Obecnie około 1,500 austriackich i niemieckich instytucji finansowych podpisało umowy z Giropay. Uwielbiamy takie rzeczy, ponieważ dostępność to najlepsza umiejętność, jeśli chodzi o metody bankowe w kasynie i u bukmachera.

Rynki docelowe

W momencie pisania tej recenzji Giropay jest dostępny tylko w Niemczech i Austrii. Austriacka część nie była początkowo planowana, ale nie była zaskoczeniem, biorąc pod uwagę bliskie relacje między tymi dwoma krajami i ich instytucjami finansowymi. Co o tym sądzimy? Generalnie uważamy, że dostawcy płatności powinni zawsze dążyć do udostępnienia swoich produktów w jak największej liczbie krajów. Świetne platformy powinny być zawsze dostępne dla każdego, kto może uznać je za przydatne. Dzielenie się technologią jest w końcu jednym z największych powodów, dla których technologia w ogóle „rośnie”.

W przypadku Giropay, nie uważamy, że powinni być upominani za nie udostępnianie swojej platformy na całym świecie. Jest to oczywiście konsorcjum niemieckich banków, z transgraniczną współpracą z austriackimi. Nigdzie nie widzieliśmy, aby Giropay lub którykolwiek z członków banku twierdził, że ta metoda płatności jest międzynarodowa. Oczywiście, lokalne opcje płatności są nadal rzeczą, a Giropay ma ich mnóstwo dla obywateli Niemiec i Austrii. Marka ta jest ważną częścią życia online w tych dwóch krajach, a jej korzyści nie powinny być ignorowane.

Jeśli mieszkasz w tej części Europy, lub jeśli znajdziesz się w tych częściach, polecamy Giropay, i to nie tylko do gry w najlepszych kasynach online. Skumulowana wartość też ma znaczenie. Każdy lubi dokonywać płatności w prosty i nieskomplikowany sposób, niezależnie od tego, czy chodzi o gry stołowe czy zakupy spożywcze. Giropay osiąga to w sposób doskonały, jeśli o to pytasz.

Konto: Przewodnik krok po kroku

Konto nie jest wymagane

Integracja to słowo rzadko używane we współczesnym fintechu, mimo że powinno stanowić dużą część sposobu, w jaki postrzegamy i oceniamy platformy płatnicze. Jedną z głównych przeszkód na drodze do pełnej integracji jest konieczność utworzenia dodatkowego konta.

O ile posiadanie nazwy użytkownika i hasła jest koniecznością we wszystkim, co robimy w sieci, o tyle rosnąca ilość informacji, które musimy zapamiętać, częściej przeszkadza niż nie. Na szczęście Giropay udało się dokonać tej integracji bez konieczności tworzenia nowego konta.

Potrzebny jest numer konta bankowego i PIN

Aby zacząć korzystać z tej metody płatności, potrzebujesz jedynie numeru konta i PINu oraz ważnego numeru telefonu, na który można wysłać numer uwierzytelniający transakcję (TAN). Nam osobiście bardzo się to podoba, ponieważ Giropay nie tylko wyeliminował uciążliwość, która nęka graczy bukmacherskich, ale również dodał dodatkowe zabezpieczenie.

Bezproblemowe płatności z Giropay

Dostawcy płatności rzadko udaje się zdobyć punkty na skali prostoty, ale Giropay zrobił to w dodatku upewniając się, że nie poświęcają niczego w trakcie procesu. Świetna robota, naprawdę. Ta firma najwyraźniej dba o użyteczność i pochwalamy ją.

Wpłaty i wypłaty u bukmacherów

Jednym z głównych powodów, dla których Giropay jest tak popularny jest to, że jest łatwy w użyciu. W momencie premiery, został on zauważony przez wiele osób, które nie miały wcześniejszych doświadczeń z bankowością internetową. W związku z tym uważamy, że ta metoda płatności jest doskonałym wyborem dla tych, którzy nie są tak obeznani z technologią, jak to jest dzisiaj normą.

Nigdzie ten nacisk na prostotę nie jest bardziej widoczny niż podczas dokonywania depozytu w kasynie Giropay. Aby zasilić swoje konto, wystarczy wykonać poniższe kroki i można zaczynać:

  1. Przejdź do preferowanego bukmachera online Giropay i przejdź do sekcji Bankowość/Depozyt/Kasjer. Gdy już tam będziesz, wybierz Giropay jako opcję depozytu.
  2. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i kliknij na Deposit/Proceed/whatever the box says in these situations. Po wykonaniu tej czynności zostaniesz przekierowany na stronę przelewów Giropay.
  3. Wybierz swój bank, wprowadź swoje dane uwierzytelniające i kliknij „Kontynuuj wpłatę”.
  4. Teraz pozostaje Ci już tylko chwycić za telefon i czekać na TAN.
  5. Wpisz go, potwierdź jeszcze raz transakcję i to wszystko! Natychmiast zostaniesz odesłany na stronę wpłaty, gdzie zobaczysz zmianę stanu swojego konta.

Prostota i bezpieczeństwo to naprawdę połączenie stworzone w niebie. Dobrze się bawiliśmy, dokonując wpłaty za pomocą Giropay, ponieważ było to niezwykłe doświadczenie ze względu na brak wymagań dotyczących utworzenia konta. Mimo, że zwykłe kroki nie są wymagane, 2FA naprawdę trafiło w sedno, jeśli chodzi o zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa ich danych.

Tak jak szybko pochwaliliśmy proces wpłaty, musimy również zająć się słoniem w pokoju. Giropay nie pozwala na wypłaty. To nie dlatego, że nie chcą lub nie muszą. Nie, to po prostu dlatego, że ta metoda płatności nie jest e-portfelem. Nie możesz trzymać środków na wirtualnym koncie lub korzystać z nich niezależnie od swojego konta bankowego. Giropay jest jak tarcza ochronna, zaprojektowana w celu ukrycia informacji o Twojej karcie kredytowej przed witrynami kasyn i różnymi innymi sprzedawcami online.

W rezultacie, nie możemy naprawdę winić Giropay. Jednak z punktu widzenia gracza jest to nadal duża wada. Jeśli wolisz wielokierunkowe metody płatności, proponujemy wybrać e-portfel lub zwykły przelew bankowy. Jeśli nie przeszkadza Ci ta niedogodność, możesz wypłacić swoje wygrane za pomocą każdej innej dostępnej platformy.

Szczegółowe omówienie opłat transakcyjnych

Jaki jest sens nakładania opłat, jeśli nie oferuje się nawet realnej opcji wypłaty? Giropay podjął złą decyzję narzucając opłaty, które składają się z opłat stałych oraz zmiennego procentu, który ZMNIEJSZA się wraz ze wzrostem kwoty depozytu. Tak, to prawda, Giropay wprowadził opłaty regresywne, coś co jest całkowicie nielogiczne, jeśli nas zapytasz.

Miałoby to sens, gdyby Giropay był platformą przeznaczoną wyłącznie dla graczy o wysokich wygranych, ale tak nie jest. Pobieranie opłat od klientów tym bardziej, im mniej zdecydują się wydać, jest po prostu śmieszne. Warto również zaznaczyć, że spośród wszystkich metod płatności skupionych wokół zatwierdzonych przez bank szybkich przelewów, Giropay jest jedynym, który nakłada opłaty na swoich użytkowników. Wszystkie inne firmy po prostu pobierają od sprzedawców część każdej transakcji, co jest w dzisiejszych czasach standardem. Zbierz się do kupy, Giropay.

Terminy płatności Giropay u bukmacherów online

Wszystkie transfery Giropay są przetwarzane natychmiast, w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że bukmacherzy z Giropay otrzymują potwierdzenie transakcji od razu, a Ty możesz zobaczyć zmianę w swoim saldzie niemal natychmiast. Uwielbiamy metody płatności, które oferują tę funkcję, ponieważ czekanie na przelew bankowy może być dość irytujące.

Powinieneś również pamiętać, że niektórzy bukmacherzy online akceptujący wpłaty Giropay mają specjalny proces weryfikacji tożsamości. Jest to wymuszone przez żądanie od graczy dostarczenia skanu dokumentu/zdjęcia przy dokonywaniu pierwszej wpłaty. Niektóre strony sprawdzają nowych deponentów dość szybko, ale powinieneś realistycznie liczyć na 24-36 godzinne opóźnienie. Rzadko zdarza się to przy wpłacie, a częściej przy pierwszej wypłacie.

Limity wpłat i wypłat

O ile udało nam się ustalić, bukmacherzy Giropay nie nakładają na swoich klientów irracjonalnych limitów transferowych. Jak już wspomnieliśmy, sama natura Giropay nie jest odpowiednia dla graczy o wysokich zarobkach, więc większość stron oferujących tę metodę płatności ma minimalny wymóg wpłaty €10, z kilkoma wyjątkami podwajającymi ten próg do €15-€20.

Maksymalny limit różni się znacznie bardziej, ponieważ nie ma konkretnych standardów, jeśli chodzi o bardziej lukratywną część spektrum transferów. Nasze badania doprowadziły nas do wniosku, że można liczyć na liczbę w przedziale €5,000. Jednak limit ten może być jeszcze wyższy u najlepszych bukmacherów Giropay, którzy mają programy lojalnościowe z wieloma poziomami. Podsumowując, nic nadzwyczajnego.

Bezpieczeństwo

Szczerze mówiąc, nie ma zbyt wielu firm, nie tylko fintechowych, ale prawdziwych firm, które inwestują tyle wysiłku w utrzymanie bezpieczeństwa danych swoich klientów. Po pierwsze, uwielbiamy fakt, że Giropay nie wysyła żadnych mailowych faktur ani potwierdzeń. Nie tylko powstrzymują się od całej tej praktyki, ale są bardziej niż głośni w wyrażaniu swoich obaw w tej sprawie. Oszukańcze e-maile, wysyłane przez przestępców podszywających się pod banki lub pracowników banków, są jednym z głównych niebezpieczeństw bankowości internetowej, więc gratulacje dla Giropay za zajęcie się tym problemem.

Oprócz tego Giropay używa również 256-bitowego szyfrowania SSL, a wszystkie strony związane z marką zaczynają się od „https”. Mimo że wielu ekspertów ds. bezpieczeństwa uważa to za standard, wielu dostawców płatności fortyfikuje tylko swoje strony transakcyjne. Giropay wychodzi ponad normę, to na pewno. Mamy również piękną kombinację PIN i TAN, która uniemożliwia każdemu dokonanie transakcji, nawet jeśli w jakiś sposób dostaną w swoje ręce Twoje dane uwierzytelniające. To jest właśnie to, co nazywamy poświęceniem dla bezpieczeństwa.

Obsługa klienta

Od razu byliśmy rozczarowani, że Giropay nie oferuje swoim użytkownikom możliwości kontaktu poprzez czat na żywo. Nawet najbardziej obskurne strony eCommerce mają do dyspozycji ZenDesk. Firma tak zaawansowana i świadoma cyfrowo jak Giropay powinna była zwrócić na to uwagę, ale to nie koniec świata.

Jedną świetną rzeczą jest 12-godzinna dostępność (nawet w weekendy), co nie jest czymś, co ma większość platform płatniczych. Zazwyczaj do agentów można się dodzwonić dopiero przed godziną 16-17, więc Giropay to dobra opcja, jeśli lubisz obstawiać po pracy. Sami agenci są bardzo uprzejmi i mówią biegle zarówno po niemiecku jak i angielsku. Nie mieli problemu z odpowiedzią na nawet najbardziej denerwujące nas pytania, zarówno przez telefon, jak i przez e-mail.

I szczerze mówiąc, w większości przypadków nie będziesz musiał nawet kontaktować się z obsługą klienta! Sekcja FAQ w Giropay jest bardzo imponująca i doskonale równoważy zwięzłość i informatywność. Istnieje prawdopodobieństwo, że większość problemów, które możesz napotkać, ma swoje rozwiązania wyjaśnione właśnie tam.

Doświadczenia graczy

Ponieważ Giropay jest dostępny tylko w dwóch krajach, które przypadkowo są niemieckojęzyczne, większość recenzji i wspomnień, które znaleźliśmy, była po niemiecku.

Ogólny konsensus jest taki, że Giropay jest świetnym dostawcą płatności, a najwięcej pochwał pochodzi od graczy kasynowych, którzy w przeszłości zostali oszukani przy użyciu innej platformy. Wszyscy chwalą sobie użycie PINu i TANu, ponieważ połączenie tych dwóch metod uwierzytelniania jest nie tylko proste, ale również niezwykle skuteczne i praktycznie nie do przejścia.

Podczas gdy większość recenzji jest pozytywna, widzieliśmy kilka jednogwiazdkowych. Większość z nich można uznać za przesadzone, ponieważ gracze mają zwyczaj obwiniać Giropay za rzeczy, na które nie mają wpływu, takie jak środki wprowadzone przez niektórych bukmacherów.

Ogólnie rzecz biorąc, nie znaleźliśmy żadnych skaz na rekordzie Giropay. Firma nie była zaangażowana w żadne podejrzane działania, więc możesz być pewny, że Twoje pieniądze i dane bankowe są w bezpiecznych rękach.

Copyright © 2021-2022, top-buk.com Wszystkie prawa zastrzeżone