Kursy bukmacherskie

Aby odnieść sukces w zakładach sportowych, musisz być w stanie określić prawdopodobieństwo zwycięskiego wyniku. Jak wiadomo, w zakładach bukmacherskich znajduje to odzwierciedlenie w kursach wystawianych przez analityków zakładów. Ważne jest nie tylko ustalenie kursów, ale również zrobienie tego w sposób jak najbardziej poprawny.

Poznaj szanse

Podstawą gry w biurze bukmacherskim jest przede wszystkim wiedza i umiejętności. Oczywiście, jeśli graczowi uda się postawić kilka zwycięskich zakładów, nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Jeżeli gracz zawsze obstawia zakłady nie wiedząc jak obliczyć prawdopodobieństwo każdego wyniku, to liczenie na sukces na odległość jest naiwne.

Należy nie tylko umieć przeliczać kursy na prawdopodobieństwa, ale także stosować kilka podstawowych strategii, które mają na celu uczynić wynik gry korzystnym. Sekretem sukcesu jest jednak nie tylko rozpoznanie prawdziwego potencjału „niedoszacowanych” zakładów.

Tak więc, na przykład, jeśli kursy bukmachera sugerują niskie prawdopodobieństwo wyniku, podczas gdy analiza sugeruje dobrą perspektywę zakładu, można stwierdzić, że kursy reprezentują wartość.

Akcesoria sportowe

Rodzaje kursów

Bukmacherzy mogą odzwierciedlać prawdopodobieństwo danego wyniku na różne sposoby, ponieważ rodzaje kursów są dziś bardzo zróżnicowane. Na przykład rynek azjatycki jest zdominowany przez kursy malezyjskie i indonezyjskie. Dlatego wielu początkujących może mieć problemy ze zrozumieniem natury tych kursów.

Oczywiście, znaczenie tej kwestii ma również miejsce, gdy gracz przechodzi z jednego biura do drugiego. Potrzeba trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Warto zaznaczyć, że najczęściej spotykane na stronach bukmacherskich są trzy rodzaje: amerykański, dziesiętny i ułamkowy, ale wszystkie mają tę samą istotę. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Amerykańskie kursy

Istnieją pozytywne i negatywne kursy amerykańskie. Załóżmy, że gracz ma szanse na -180. W tym przypadku gracz musi postawić 1 800 PLN, aby wygrać 1 000 PLN netto po tym kursie. Jeśli kurs jest dodatni, na przykład +120, przy zakładzie o wartości 1 000 PLN maksymalny zysk wyniesie 1 200 PLN .

Obliczanie prawdopodobieństwa wystąpienia dodatniego kursu:

100 / (dodatni kurs amerykański + 100)

100 / (120 + 100) = 0,45 lub 45%.

Obliczanie prawdopodobieństwa wystąpienia kursów ujemnych:

( – (ujemne szanse amerykańskie) / ( – (ujemne szanse amerykańskie)) + 100))

( ( – (-180) / ( – (-180)) + 100)) = 0,64 lub 64%.

Współczynniki dziesiętne

Kursy dziesiętne są zdecydowanie najbardziej popularne i szeroko stosowane. Aby poznać wartość maksymalnej możliwej wygranej, wystarczy pomnożyć kwotę zakładu przez kurs.

Na przykład, gracz decyduje się postawić 1 000 PLN po kursie 1.80. Jeśli wygra, na konto kappera zostanie zwrócona suma 1 800 PLN.

Obliczanie prawdopodobieństwa dla kursów dziesiętnych:

1 / kurs dziesiętny

1 / 1,80 = 0,55 lub 55%.

Współczynniki ułamkowe

Kursy ułamkowe również nie są szczególnie trudne. Jeśli kurs przed graczem wynosi 3/2 (3 do 2), oznacza to, że za każde dwie jednostki gracz otrzymuje zwrot w wysokości trzech. Innymi słowy, jeśli gracz zdecyduje się postawić 2 000 PLN, w przypadku wygranej zwrot wyniesie 5 000 PLN, czyli wygrana netto wyniesie 3 000 PLN.

Obliczanie prawdopodobieństwa dla kursów ułamkowych:

Mianownik / (mianownik + licznik)

2 / (2 + 3) = 0,4 lub 40%.

Zamiana jednego typu kursa na inny

Aby przeliczyć jeden rodzaj kursów na inny, należy najpierw przeliczyć kursy na prawdopodobieństwa, a następnie użyć formuły konwersji, aby przeliczyć procenty na współczynniki.

Na przykład, jeśli chcesz przeliczyć kurs ułamkowy 5/2 na dziesiętny, po obliczeniu prawdopodobieństwa, które wynosi 29%, wystarczy podzielić 100% przez prawdopodobieństwo i ostatecznie otrzymasz kurs 3,45.

100 / 29 = 3.45

Należy zaznaczyć, że obecnie w Internecie istnieje ogromna ilość kalkulatorów przeliczeniowych online, które pozwalają na szybkie przeliczenie jednego kursu na drugi. Jeśli gracz natknie się na nieznane kursy malezyjskie lub hongkońskie i będzie potrzebował przeliczyć kursy dziesiętne na ułamkowe, zawsze można skorzystać z serwisu online, który błyskawicznie przeliczy jeden kurs na pięć innych rodzajów kursów.

Wiedza, jak samodzielnie wykonać te obliczenia, nie będzie jednak stratą, choćby dlatego, że pozwoli Ci to natychmiast określić prawdopodobieństwo, co jest szczególnie ważne przy szukaniu zakładów typu waggle.

Nowi bukmacherzy
4,8 rating
100% Darmowy Zakład
4,5 rating
Cashback do 1000 PLN
5,0 rating
Do 500 PLN na start
4,5 rating
Do 600 PLN na start
Copyright © 2021-2022, top-buk.com Wszystkie prawa zastrzeżone