Marża bukmachera

Nie jest tajemnicą, że bukmacherzy zawsze wygrywają bez względu na okoliczności. Dzieje się tak dlatego, że firma bukmacherska przeznacza pewien procent swoich zysków (marża) na każdy kurs zakładu. Marża firmy jest bezpośrednio odzwierciedlona w zyskach z zawartych zakładów.

Oczywiście marża jest różna za każdym razem. Dzieje się tak, ponieważ procent rekompensaty dewizowej zależy od znaczenia wydarzenia sportowego i oczywiście od polityki samej firmy bukmacherskiej. Bukmacherzy często zaniżają procent marży na zdarzeniach, które nie cieszą się dużą popularnością, przyciągając nowych graczy do zawierania coraz większej ilości zakładów, bo zakłady to ich interes, ich zysk, ich dochód.

Zasady obliczania marż

Wielu początkujących graczy przyzwyczaiło się do myślenia, że bukmacherzy tworzą kursy wyłącznie na podstawie swoich osobistych spostrzeżeń. Oczywiście, jest w tym trochę prawdy. Trzeba jednak spojrzeć jeszcze głębiej.

Pracownicy firm bukmacherskich potrafią trafnie wytypować zwycięzcę danego zdarzenia, co wynika z ich ogromnego doświadczenia. Niski kurs nie oznacza jednak, że zdarzenie jest pewne. Gdyby wszyscy faworyci wygrywali, firmy bukmacherskie nie istniałyby. Firmy bukmacherskie, wystawiając kursy na dane wydarzenie, myślą przede wszystkim o tym, jak zmotywować graczy do postawienia na jedną lub drugą drużynę.

Z tego powodu muszą manipulować liczbami, oferując jak najbardziej kuszące kursy, aby przyciągnąć nowych graczy. Należy jednak zawsze pamiętać, że każdy kurs ma marżę bukmacherską. Dodając określony procent do kursu, firma bukmacherska gwarantuje sobie dochód.

Należy pamiętać, że im więcej osób, a więc im więcej zakładów, tym wyższa prowizja. Oczywiście, dość trudno jest złapać równowagę pomiędzy obstawianiem wszystkich wygranych i przegranych, dlatego firmy bukmacherskie oferują ogromny spread, który pozwala na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Marża

Rynek równych kursów

Koncepcja ta zakłada, że bukmacher wybiera przeciwników, którzy mają w miarę równe szanse na wygraną. Aby to zrozumieć, posłużymy się dobrze znanym przykładem monety. Szanse na to, że reszka lub główka są takie same: 50 do 50. Gdyby bukmacher przyjął kurs na rzucanie monetą i nie uwzględnił go w kursie, mielibyśmy kurs 2.00 na reszkę i 2.00 na reszkę.

W realnym świecie takie cuda się nie zdarzają, bo bukmacherzy do każdego kursu doliczają inną prowizję. Dlatego kurs na równe kursy będzie się wahał między 1,80 a 1,95. Dlatego przy wyborze firmy należy zwrócić szczególną uwagę na procent marży, jaką bukmacher wlicza do kursów. Ważne jest to, że różnica nawet 0,1 robi dużą różnicę na odległość.

Zasady obliczania marż

Rynek, który ma równe szanse na 100% jest rynkiem bezwartościowym. Jeśli rynek ma mniej niż 100% szans na wycenę, to może to oznaczać, że wartość zakładu rośnie. Co innego, gdy rynek jest większy niż 100%, co zdarza się znacznie częściej. Wartość zakładów w tym przypadku jest niższa. Określenie wartości rynku oraz marży bukmachera jest dość proste. Aby to zrobić, najpierw określ prawdopodobieństwo każdego wyniku jako procent, a następnie użyj prostego wzoru.

Wzór do obliczania marży:

(1 – (1 / procent rynkowy)) * 100

Oto przykład. R. Nadal vs. P. Cuevas. Kurs Tenis. Turniej ATP. Paryż. Francja. Indoor Hard. Kurs na zwycięstwo Hiszpana wynosi 1,02. Przeliczając to na prawdopodobieństwo, otrzymujemy 98%. Zwycięstwo Urugwajczyka wyceniane jest na 13,50. Prawdopodobieństwo zwycięstwa Cuevasa wynosi 7,4%. Procentowy udział w rynku dla tego wydarzenia wynosi 105,4%.

Znajdowanie rynków z najniższą marżą

Wielu początkujących obstawiających nie zwraca uwagi na marżę, uważając, że nie jest ona tak ważna. Prawdziwi zawodowcy jednak, zanim postawią zakład, najpierw szukają Value.

Należy zauważyć, że najskuteczniejsi gracze to ci, którzy osiągają zyski poprzez wyszukiwanie wyników z najniższą marżą. Bukmacherzy z reguły nie lubią takich graczy i dość szybko blokują ich konta. Jest jednak pewna grupa bukmacherów, którzy są dość lojalni wobec takich graczy. Trzeba przyznać, że sukces takich bukmacherów polega na tym, że bardzo dobrze radzą sobie z wyszukiwaniem zdarzeń z najniższą marżą.

Jak wspomniano powyżej, nawet najmniejsza różnica w kursach odgrywa ogromną rolę. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze określać margines, ponieważ odgrywa on decydującą rolę na dystansie.

Oczywiście, liczenie marginesów każdego zdarzenia jest czasochłonne. Istnieją jednak opcje, w których nie jest to konieczne. Po pierwsze, mówimy o giełdach zakładów. Tak, można powiedzieć, że trzeba zapłacić prowizję od wygranych, ale jest kilka znaczących zalet. Dodatkowo warto wspomnieć o specjalnych płatnych serwisach, które pozwalają na znalezienie najkorzystniejszych kursów.

Nowi bukmacherzy
4,8 rating
100% Darmowy Zakład
4,5 rating
Cashback do 1000 PLN
5,0 rating
Do 500 PLN na start
4,5 rating
Do 600 PLN na start
Copyright © 2021-2022, top-buk.com Wszystkie prawa zastrzeżone